ügyvezető igazgató, Balázs -Diák Kft.:

„...számunkra nem csupán a napi munka, a termékek és a bevétel fontos, de az az érték is, amelyet közvetítünk és amelyre joggal lehet büszke munkatársaink mellett minden magyar ember is...”

 

Az elmúlt évek nehézségei után az idei év sem a kiegyensúlyozott világgazdaságról szólt. Túl egy világjárványon, a szomszédunkban dúló háború mellé a 2023 újabb és újabb kihívásokat hozott. Ebben a környezetben miként sikerült helyt állni? Mit hozott a 2023-as esztendő?

Az együttműködésben, fejlesztésben, innovációban és a minél több területen való helytállásban hiszünk.  A nehézségek az oktatási piacon is elég erősen megmutatkoztak ebben az évben is, de mi mindig azt keressük, hogy a célcsoportunknak mire lenne szüksége a jelen helyzetben, emellett pedig előre tekintünk és arra készülünk, hogy bármikor alakuljon is ki egy kedvezőbb környezet, mi készen álljunk ötletekkel, termékekkel, szolgáltatásokkal.

 

Azt szokták mondani, hogy világunk felgyorsult, pillanatok alatt változhat meg az eddig megszokott és bejáratott üzleti és gazdasági környezet, háborúk robbannak ki, katasztrófák pusztítanak, járványok fenyegetnek. Milyen stratégia bizonyulhat sikeresnek, milyen utat ajánlanának a hazai gazdasásági szereplőknek?

Fontosnak tartjuk a belső erőforrások és a szervezet megerősítését, a piac elemzését, külföldi példák megismerését is. Emellett elengedhetetlen a célcsoport ismerete és a folyamatos megújulás is, valamint az együttműködés a piaci szereplők között, a közös érdekképviselet.

 

Az elmúlt évek bebizonyították, hogy Önök jól éltek a kínálkozó lehetőségekkel, és évről-évre sikerült megőrizni eddig elért eredményeiket.  Megosztanának erről egy-két gondolatot, akár okulásul mindegyikünknek? Foglalja össze, hogy milyen kormányzati intézkedések enyhítettek a nehézségeken?

Igyekszünk egyensúlyban tartani azt, ahogy nyitunk az új, innovatív dolgok felé, de ezzel egyidejűleg megőrizzük a jól bevált, kipróbált megoldásokat is. A konkrét támogatást kormányzati részről idén a Széchenyi beruházási és a likviditási hitelek jelentették, amelyek kedvező kamatozásukkal átsegítettek minket is az átmeneti gazdasági nehézségeken.

 

Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázati Rendszerben minden évben már működő gazdasági társaságok, vállalkozók, művészek, civil szervezetek mutatkoznak be újdonságaikkal. Ők a kiválók közül is a legkiválóbbakká szeretnének válni. Mit tapasztal, melyek azok az ismérvek, amelyek mentén ezek a pályázók sikeresek lehettek, és hogyan lehet fenntartható az a többlet-érték, amelyet annyi munkával elértek és elismertek? Ön miért tartja fontosnak az Érték és Minőség Nagydíj Tanúsító Védjegyet, mint a kiváló minőség emblémáját?

Az elmúlt több mint 30 év megerősítette azt a gondolatunkat, hogy nem elég jónak lenni, annak is kell látszani. Ha azt alapvetésnek tekintjük, hogy amivel a cégünk foglalkozik az minőségi, a tevékenységeink, a termékeink kíválóak és hiszünk abban, hogy ezeket értékesíteni tudjuk, akkor is nagyon fontos, hogy másoktól is kapjunk erről megerősítést, visszajelzést. Az Érték és Minőség Nagydíj Tanúsító Védjegy egy hatalmas elismerés számunkra, ezt erősíti az odaítélés menete, a díjazás körülményei és azok az eredmények, amelyeket a védjegy elnyerését követően elért a cégünk. Segítségével mások számára is nyilvánvalóvá válik, hogy számunkra nem csupán a napi munka, a termékek és a bevétel fontos, de az az érték is, amelyet közvetítünk és amelyre joggal lehet büszke munkatársaink mellett minden magyar ember is, hisz tevékenységünkkel a nemzet hírnevét is öregbítjük.

 

Az ünnepek közeledtével az emberek egyre inkább próbálják a gazdasági tevékenységüket háttérbe szorítani,  pár napig a csendes és meghitt együttlétre készül mindenki. Milyen év végét tervez és  miként  hangolódik az ünnepekre a gazdasági vezető  és miként készül karácsonyra  a civil ember?

Az év vége nálunk nagyon pörgős, megterhelő, odafigyelést igényel. Célunk, hogy a vállalásainkat maradéktalanul és határidőre teljesítsük. Ez a nagy figyelem persze feszültségekhez vezethet, de amikor sikerül mindent teljesíteni, akkor hatalmas az öröm és a büszkeség is. Az ünnepek közeledtével igyekszünk munkatársainknak, partnereinknek és vásárlóinknak is kifejezni, hogy milyen fontosak számunkra, ennek része az karácsony munkatársi összejövetel ajándékokkal, közös együttléttel, és a karácsonyi üdvözlőkártyák partnereinknek, a karácsonyi ajánlat a vásárlóinknak. Aztán egyszer csak elérkezik karácsony szentestéje és minden lecsendesedik. Ez családos és vallásos emberekként számunkra a legfontosabb része az év zárásának. Ekkor igyekszünk csak befelé és a szeretteink felé fordulni.

 

Ha egy frappáns gondolattal szeretnénk inspirálni az olvasókat, vagy akár a jövő pályázóit, mi lenne az, ami az Ön számára a legfontosabb és amit szívesen megosztana az érdeklődőkkel?

Idén az ünnepi üdvözlőkártyánkra Szabó T. Anna Gyertya című versének egy részlete került:
"Ünnep lett a pillanat,
kis láng-hozta fény -
legyen gyertya máskor is az
asztal közepén!"
Azt kívánjuk mindenkinek, hogy az ünnepi egymásra figyelés és megértés tartson ki egész évre!